دستور العمل ارسال مقاله به فصلنامه زن در توسعه و سیاست

 

نویسنده (گان) گرامی در زمان ثبت مقاله جهت انجام امور داوری نسبت به تکمیل فرم تعهد نویسنده (گان) و فرم تعارض منافع با همین نام ها ( فرم تعارض منافع و فرم تعهد نویسنده) اقدام نمائید. لازم به ذکر است بدون ارسال فرم های زیر از طریق سامانه مقاله  بررسی نخواهد شد. لطفا فرم تعهدنامه توسط همه اعضا امضا گردد.

 

برای مشاهده  و تکمیل فرم تعهد نویسندگان اینجا را دانلود کرده و تکمیل نمائید.

برای مشاهده و تکمیل فرم تعارض منافع  اینجا را دانلود کرده و تکمیل نمائید.

 

1. مقاله پژوهشی و درباره مسایل زنان و با رویکرد جنسیتی باشد و در دیگر نشریات داخل و خارج کشور چاپ نشده باشد.

2. مقاله حروف­ چینی‏ شده و در حد اقل 16 صفحه و حداکثر 20صفحه A4 ، مطابق با فرمت نشریه و در محیط 2003 Word تنظیم شده باشد. حاشیه از هر طرف 3 سانت و از پایین 3.5 در نظر گرفته شود

3. صفحه بندی و تنظیم مقاله باید به صورت: نوع قلم: B Nazanin ؛ سایز قلم: چکیده 11 و متن 13 و نحوه ارجاع دهی درون متنی منابع به شیوه APA می باشد. 

4. در پایان مقاله فهرست الفبایی منابع مورد استفاده فارسی و انگلیسی به­ طور جداگانه به شکل زیر ارائه شود:

*کتاب: نام­ خانوادگی، نام (سال انتشار) عنوان کتاب، شماره جلد، (نام و نام خانوادگی مترجم)، شماره چاپ، محل انتشار: انتشارات.

*مقاله: نام­ خانوادگی، نام (سال انتشار) «عنوان مقاله»، نام نشریه، شماره، صفحات.

*پایان‏ نامه: نام­ خانوادگی، نام (سال انتشار) عنوان پایان‏ نامه، پایان ­نامه کارشناسی­ ارشد/ دکتری، رشته، دانشکده، دانشگاه.

*گزارش: نام سازمان (سال انتشار) «نام گزارش».

*مطلبی در اینترنت: نام خانوادگی، نام (تاریخ اخذ مطلب): نشانی کامل سایت.

5. در ابتدای مقاله چکیده فارسی بین (200- 150 کلمه) و چکیده انگلیسی (بین 300- 250 کلمه) آورده شود که در آن خلاصه ‏ای از موضوع مقاله، روش تحقیق و مهم­ ترین نتیجه‏ گیری همراه با واژه‏ های کلیدی باشد.

6. پس از چکیده ارایه بخش­ های مقدمه، شامل طرح مسئله، چارچوب نظری، روش تحقیق، یافته‏ های تحقیق و نتیجه­ گیری مرتبط با چارچوب نظری و حل مسئله تحقیق در مقاله‏ های تحقیقی ضروری است. در صورتی که مقاله فاقد موارد فوق باشد در مرحله داوری پذیرفته نخواهد شد.

7. نثر مقاله و شیوایی نگارش از جمله معیارهای مهم داوری مقاله است.

8. معادل لاتین اسامی و مفاهیم مهم در پاورقی هر صفحه آورده شود.
9. چاپ مقاله در فصلنامه منوط به تأیید داوران است و فصلنامه در ویرایش مطالب آزاد است.

10. در صورت ارایه مقاله به نشریه ­ای دیگر، پی­گیری آن در این فصلنامه متوقف می‏ شود.

11-حضور عضو هیأت علمی در قسمت نویسندگان در این نشریه الزامی می باشد.

12. هزینه چاپ مقالات پذیرفته شده 4/500/000 ریال که 1/000/000 ریال آن شامل هزینه ی بررسی اولیه است که در هنگام دریافت مقاله دریافت می شود و مابقی آن در زمان پذیرش دریافت خواهد شد.
13. مسئولیت مطالب مندرج در مقاله­ ها بر عهده نویسنده (نویسندگان) است.

 

نکته: در‌ صورتی‌ که مقاله شما حامی مالی یا تأمین‌کننده اعتبار پژوهشی دارد، ذکر اطلاعات آن با عنوان تشکر و قدردانی در صفحه  اول، پس از ایمیل نویسندگان (به فارسی و انگلیسی)، در قسمت پانوشت الزامی است. همچنین در صورتی که مقاله برگرفته از طرح پژوهشی یا رساله و یا پایان نامه است نیز به (فارسی و انگلیسی) در پانوشت ذکر شود و در فایل نویسندگان نیز آورده شود.