معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: توسعه فعالیت های اورژانس اجتماعی و اطلاع رسانی خدمات ارائه شده این مجموعه، از عوامل موثر در کاهش آسیب ها و کنترل خطرها به ویژه برای گروه های آسیب پذیر مانند کودکان و زنان است. 


معصومه ابتکار در سفر روز شنبه به استان گلستان با حضور در اورژانس اجتماعی گرگان اظهار کرد: یکی از دلایل پنهان ماندن آسیب های وارده به کودکان و زنان نداشتن آگاهی از خدمت رسانی مجموعه هایی مانند اورژانس اجتماعی است، در حالی که فعالیت این بخش می تواند در کنترل، برخورد و کاهش انواع آسیب ها تاثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: اورژانس اجتماعی یکی از موثرترین راهکارهای دولت برای مهار آسیب های اجتماعی و جلوگیری از گسترش آن است که امیدواریم از این ظرفیت به درستی برای افزایش ضریب سلامت روحی و جسمی اقشار گوناگون از جمله زنان و کودکان استفاده شود.

مدیرکل بهزیستی گلستان نیز گفت : گلستان از استانهای کم برخوردار کشور است که تعدد آسیب های اجتماعی بی ارتباط با کمبود درآمدها و نارسایی اقتصادی استان نیست.

ابراهیم غفاری اظهار کرد: حاشیه نشینی ، مهاجرت ، نبود صنایع بزرگ و نرخ بیکاری بالا از جمله عوامل بروز انواع آسیب های اجتماعی در گلستان به شمار می رود.

وی افزود:این عوامل موجب پدید آمدن مشکلات زیادی مانند کودکان کار، اعتیاد، طلاق و خشونت است که فعالیت اورژانس های اجتماعی تاکنون بر جلوگیری از گسترش آن تاثیرگذار بوده است.

مدیرکل بهزیستی گلستان افزود: یکی از این آسیب ها افزایش تعداد کودکان خیابانی در استان بود که شناسایی ، بازگرداندن به مدارس و کمک به حل مشکلات روانی آنها در دستور کار قرار گرفت و در نتیجه آن، ۱۲۰ کودک به پشت میزهای مدرسه بازگشتند اما ۲۶ کودک که بیشتر آنها از اتباع بیگانه هستند هنوز ساماندهی نشده اند.