معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت : توجه به حقوق اقوام، اقلیت ها، جوانان و زنان برنامه ویژه دولت برای بهره مندی از ظرفیت های کشور در مسیر رسیدن به توسعه پایدار است. 


معصومه ابتکار روز شنبه در آئین گشایش نمایشگاه توانمندی زنان و بهره برداری متمرکز طرح های دهه فجر گرگان اظهار کرد: داشتن یک شغل آبرومند، همه خواسته ها و انتظارات جوانان و زنان از دولت است که باید تلاش کرد با استفاده صحیح از همه ظرفیت های کشور به این نیازها پاسخ داد.

وی بیان کرد: تنوع حضور اقوام در گلستان یکی از فرصت های رسیدن به توسعه بیشتر استان است که برنامه صحیح برای استفاده از این موهبت می تواند بخش عمده از مشکلات و نارسایی ها در بخش های گوناگون مانند کمبود فرصت های شغلی را برطرف کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان وخانواده افزود: جوانان و به خصوص دختران آسیب پذیری بالایی دارند که ارائه آموزش های مستمر به آنان گام مهمی در جلوگیری از گسترش انواع آسیب های اجتماعی است.

ابتکار ادامه داد: دولت تلاش گسترده و هدفمندی برای کاهش آسیب ها در جامعه انجام داده و امید دارد با تحقق برنامه ها بتواند فضای سالم سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی را در کشور ایجاد کند.

در این آئین ۲۰۹ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۸۲۰ میلیارد ریال در گرگان به بهره برداری رسید که از این تعداد ۱۵۶ مورد عمرانی و ۵۳ پروژه اقتصادی است و در مجموع ۱۹۰ پروژه افتتاح و ۱۹ طرح کلنگ زنی شد، در این پیوند ۹۹ فرصت اشتغال نیز ایجاد شده است.

همچنین نمایشگاه توانمندی ها و دست ساخته های بانوان گرگانی به مناسبت دهه فجر در ۴۰ غرفه گشایش یافته است.