معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان ها، حوزه زنان از سیاسی نگری و فردگرایی دور می شود. 


اطهره نژادی روز دوشنبه در نشست اجرای طرح ملی توان افزایی زنان جویای فرصت های کسب و کار با رویکرد کارآفرینی و کارگاه توجیهی اجرای طرح تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان ها در محل هتل پارسیان انقلاب افزود: این سند به عنوان یکی از پروژه های بنیادین و مهم حوزه زنان و خانواده است و به طور یقین با تدوین این سند به سمت برنامه محوری حرکت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: پروژه سند توسعه زن و خانواده در قالب پروژه های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است و تلاش جدی برای تدوین آن در استان های مختلف کشور انحام می شود.

معصومه ابتکار در نشست امروز اعلام کرد که سند توسعه زن و خانواده باید تا شهریور ۹۷ تدوین شود.

نژادی اضافه کرد: خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه کشور نیز برای این موضوع همکاری جدی دارد و امیدواریم این سند در استان ها به درستی اجرایی شود البته نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز با اختصاص پنج صدم درصد اعتبارات هزینه ای استان ها با این موضوع موافقت کردند.

وی اظهار داشت: امیدواریم این اعتبار در بودجه استانی محقق شود و این موضوع همت بیشتر مدیران کل امور بانوان استانداری های سراسر کشور را می طلبد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: ما از این سند به صورت ویژه حمایت می کنیم اگرچه اجرای آن پیچ و خم زیادی دارد اما باید از محل بودجه یادشده اعتبارات آن را تزریق کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که شاخص پایداری آن را در آینده شاهد باشیم تا تحول اساسی را شاهد باشیم و به همین منظور همانطوری که قول داده شده برای تدوین بهتر این سند، گزارش وضعیت زنان و خانواده در بخش های مختلف در اختیار استان ها قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم برای تدوین سند از این گزارش وضعیت زنان و خانواده به خوبی استفاده شود، اظهار داشت: اطلس واقعی زنان نیز به زودی آماده می شود.

نژادی تاکید کرد: امیدواریم همکاری ها به گونه ای باشد که شاخص های حوزه زنان و خانواده در دولت دوازدهم به خوبی خودش را نشان دهد.

نشست اجرای طرح ملی توان افزایی زنان جویای فرصت های کسب و کار با رویکرد کارآفرینی و کارگاه توجیهی اجرای طرح تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان ها در محل هتل پارسیان انقلاب به مدت یک روز و با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از مدیران کل امور بانوان استانداری های سراسر کشور برگزار شد.