در تازه ترین اکران مردمی «اسرافیل» اعلام شد یک زن زندانی که به دلیل ناتوان بودن در پرداخت وام بانکی در زندان بوده، از زندان آزاد شد. 


تازه ترین اکران مردمی «اسرافیل» عصر ۹ اسفند با حضور عوامل این فیلم سینمایی، سحر دولتشاهی و هستی مهدوی بازیگران سینما در پردیس سینمایی «شهرک» برگزار شد و مستانه مهاجر تهیه کننده «اسرافیل» اعلام کرد که با اختصاص بخشی از عواید فروش این فیلم سینمایی از آغاز اکران تا امروز، یک زن زندانی که به دلیل ناتوان بودن در پرداخت وام بانکی زندانی بود، از زندان آزاد شد.

قبل از آغاز نمایش این فیلم پژمان بازغی بازیگر فیلم «اسرافیل» ضمن خوش آمدگویی به تماشاگران حاضر در پردیس سینمایی «شهرک» گفت: این فیلم در سینمای مستقل تهیه شده است و پشت دوربین حرفه ای ترین سینماگران حضور داشتند و ما امیدواریم با حضور و استقبال مخاطبان از فیلم هایی از این دست سینمای مستقل بتواند به حیات خود ادامه دهد.

افسانه مهاجر تهیه کننده فیلم درباره آزادسازی سه زندانی زن گفت: از آغاز اکران «اسرافیل» نیت کردیم که بخشی از عواید فروش این فیلم را به آزادسازی زندانیان زن اختصاص دهیم که خوشبختانه یک زن زندانی ۵۶ ساله که برای خرج بیماری سرطان همسرش وام بانکی گرفته بود به دلیل ناتوانی در پرداخت سال ۹۳ به زندان رفته بود که خوشبختانه پول پرداخت این وام تهیه شد و این زن آزاد شد.

در ادامه صحبت های مهاجر، آیدا پناهنده کارگردان فیلم «اسرافیل» عنوان کرد: از سینمای مستقل ایران حمایت کنید. چراکه سینمای مستقل حامی و پشت و پناهی ندارد و برای تولید دست در جیب خود دارند و اگر حمایت تماشاگران ایرانی را نداشته باشیم جای ادامه دادن نخواهیم داشت.

کارگردان فیلم «اسرافیل» ادامه داد: به اعتقاد من در حال حاضر فیلم های شبه کمدی سینمای ایران را تسخیر کردند و فضای نفس کشیدن برای فیلمسازان مستقل روز به روز کمتر و تنگ تر می شود. خواهش می کنم به خاطر فیلمسازان جوان سینما که در راه هستند و حرف ها و ایده های مهمی دارند در سینما فیلم ببینیم و از سینمای مستقل حمایت کنیم.

سحر دولتشاهی گفت: فارغ از اینکه شغل خودم سینما است توصیه می کنم فیلم را در سینما ببنید تا لذت دیدن فیلم در سینما را بچشید. دوستی قدیمی با مهاجر دارم و خانم پناهنده را به واسطه فیلم های خوبی که ساخته می شناسم و شاهد بودم در جشنواره عوامل تولید فیلم «ناهید» در جشنواره فیلم کن به عنوان فیلمسازان جوان ایرانی مورد تقدیر و احترام قرار گرفتند. به همین دلیل آرزوی بهترین ها را برای عوامل فیلم «اسرافیل» دارم.

وی ادامه داد: این افتخار را داشتم که در مدت کوتاهی در خدمت زنان زندانی با جرایم غیر عمد باشم و زمانی که مهاجر گفت بخشی از عواید فیلم به این امر اختصاص داده شده، خوشحال شدم. چون آدمهایی که به دلیل مشکلات مالی در بند هستند گناهکار نیستند و باید کمک کرد تا از بند رها شوند.

ارسلان امیری یکی از فیلمنامه نویس های «اسرافیل» گفت: در تولید این فیلم علاوه بر سرمایه گذاران کوچک مردمی، مستانه مهاجر به عنوان تهیه کننده مستقل در نخستین تجربه تهیه کنندگی خود بسیار خوش درخشید و فیلم مستقل تهیه کرد. فیلمی که به اعتقاد من تعریف سینمای مستقل را به شکل بهتری بیان کرد. چراکه تعریف سینمای مستقل در ذهن مردم به معنای یک سینمای کم خرج، آپارتمانی با دو بازیگر است در حالی که فیلم «اسرافیل» از تولید یک فیلم حرفه ای هیچ کم نداشت و قدم بزرگی در تعریف سینمای مستقل به شمار می رود.

در پایان این اکران مردمی امیرپدرام علیزاده مالک و طراح پردیس سینمایی «شهرک» اعلام کرد مبلغی از هزینه آزاد سازی  زندانیان زن را پرداخت خواهد کرد.