معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: امسال با همراهی و حمایت دولت تدبیر و امید ۵۲ کرسی مدیریتی و تصمیم سازی در نقاط مختلف کشور به زنان سپرده شده است. 


معصومه ابتکار روز شنبه در حاشیه سفر به استان مرکزی اظهار کرد: ۶ نفر از این زنان درسطح مدیریت کلان و در کرسی های مرتبط با وزارتخانه ها منصوب شده و ۴۶ نفر نیز بر مسند پست های میانی و مدیرکلی دستگاه های مختلف اجرایی نشسته اند.

وی ادامه داد: شایسته سالاری در انتصاب مدیران از برنامه های مهم دولت دوازدهم است و در این راستا تحقق واگذاری پست های مدیریتی به ۳۰ درصد از بانوان توانمند با جدیت دنبال می شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار کرد: بهره مندی از توان فکری و اجرایی زنان متخصص و کارآمد در بدنه دولت و پست های مدیریتی راهبردی است که حساسیت ویژه ای در تحقق آن وجود دارد و در این راستا از مشارکت نهادهای تاثیرگذار از قبیل دانشگاه ها نیز استفاده می شود.

وی اضافه کرد: بهبود و تقویت جایگاه زنان در جامعه و خانواده از آرمان های انقلاب اسلامی است که در برنامه ششم توسعه نیز بر آن تاکید ویژه شده است و دولت با راهبردهای عملی موضوع توانمند سازی فکری و مهارتی زنان و حمایت های اصولی از این بخش را در دستور کار دارد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت بر نقش کلیدی و پایه زنان در تربیت نسل آینده، راهبری مناسبات خانواده، کنترل آسیب های اجتماعی به خوبی واقف است علاوه بر فضاسازی و حمایت های لازم در آمادگی بیشتر این قشر برای نقش آفرینی فردی و اجتماعی در جامعه، می کوشد زنجیره پیوست های اجتماعی و ارتباط با گسترش هدفمند آموزش ها و همکاری های زنان در پیشبرد امورشان را تقویت کند و آگاهی و توان فکری این قشر از جامعه را بیش از پیش افزایش دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: لایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت در دولت تدوین شده و تلاش جدی معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری برای تحقق این مهم ادامه دارد و در آینده ای نزدیک نتایج آن برای آحاد جامعه مشهود خواهد بود.

بازدید از پارک بانوان، شرکت در آیین بهره برداری از خانه جوان، بازدید از مرکز خوداشتغالی بانوان، نشست با احزاب و تشکل های سیاسی، بازدید از اورژانس اجتماعی بهزیستی، و شرکت در شورای ادارای استان مرکزی از مهمترین برنامه های سفر یک روزه معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به اراک است.

ابتکار در بدو ورود به اراک مورد استقبال رسمی جمعی از مقامات اجرایی و فعالان زن استان مرکزی قرار گرفت. ۴۹ درصد از جمعیت یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی را زنان تشکیل می دهند.

سه هزار و ۹۲۹ بانوی شاغل در دستگاه ها و نهادهای مختلف استان مرکزی وجود دارد. / ایرنا