پنل توانمندسازی زنان و دختران روستایی؛ شاخص ها و دستاوردها در شصت و دومین کمیسیون مقام زن در نیویورک با پیام معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری اسلامی ایران در امور زنان و خانواده آغاز به کار کرد.  


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده، در این پنل که حدود یک و نیم ساعت به طول انجامید، مسایل زنان و دختران روستایی در جهان مورد بحث قرار گرفت و کشورها تجارب خود را در میان گذاشتند. 

هیات ایرانی متشکل از نمایندگان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارتخانه‌های ارتباطات و جهاد کشاورزی در شصت و دومین کمیسیون مقام زن درباره محورهایی مانند توانمندسازی زنان روستایی و موضوع مورد بازبینی نقش فناوری ارتباطات در توانمندسازی زنان شرکت کردند.

چند تن از نمایندگان مجلس نیز برای شرکت در نشست بین‌المجالس، هیات اعزامی را به شصت و دومین کمیسیون مقام زن همراهی می‌کنند.  

پروانه سلحشوری به نمایندگی از کشورمان در میزگرد تخصصی توانمندسازی اقتصادی زنان روستایی به تشریح دستاوردها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از زنان و دختران روستایی پرداخت. 

تربیت و آموزش ۱۲ هزار تسهیل‌گر از میان زنان روستایی، ارائه اعتبارات کوچک به ۴۵ هزار زن روستایی، ارائه آموزش‌های کشاورزی به ۳۸۲ هزار زن روستایی، برگزاری نمایشگاه‌های کشاورزی و دوره‌های کارآفرینی ویژه زنان روستایی در کنار تعیین و تخصیص بودجه سالانه به توسعه زنان روستایی از جمله اقدامات کشورمان بود که در این سخنرانی مورد اشاره قرار گرفت.

نشست کمیسیون مقام زن از ۱۲ تا ۲۳ مارس ۲۰۱۸ در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در حال برگزاری است.