مراسم گلریزان برای آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ستاد دیه کشور برگزار شد. 


در این جشن که پنجشنبه شب در قالب کنسرت کوبه ای آوای نایریکا در تالار ایوان شمس تهران و با حضور خیران و نیکوکاران، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمع زیادی از بانوان برگزار شد، دهها میلیون تومان برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد جمع آوری شد.

پویش ارمغان با شعار «زندان جای مادران نیست» امسال جهت همیاری مردم برای آزادی زنان زندانی در قالب کنسرت همخوانی برگزار می شود که هدف گلریزان امسال آزادی ۲۵۰ زن زندانی با جرائم غیر عمد است.

در جشن روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی مدارس نیز به صورت داوطلبانه مبالغی به همین منظور جمع آوری کردند.

پویش ارمغان با شعار «زندان جای مادران نیست» سال گذشته در ایام فاطمیه تا ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد که ثمربخش بود، امسال نیز این پویش از ایام فاطمیه تاکنون برای جمع آوری کمک های مردمی جهت این هدف مهم به اجرا گذاشته شده است.

خرید بلیط کنسرت کوبه ای آوای نایریکا، خود به نوعی کمک به نفع آزادی زنان زندانی با جرائم غیرعمد محسوب شد.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مشارکت در این پویش را از روش های مختلف از جمله استفاده از کد دستوری #۱۰۱*۷۸۰* و شماره حساب های ستاد دیه کشور به نام بانک ملی ایران و به شماره حساب ۰۱۵۵۵۵۰۰۰۰۰۰۴ و شماره کارت آن ستاد به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۷۵۰۳ اعلام کرده است و امیدواریم همچنان این کمک ها ادامه داشته باشد.

سال گذشته با استناد به گزارش مکتوب ستاد دیه کشور با ۶۰۰ میلیون تومان ۳۲ زن زندانی آزاد شدند که این موضوع با برگزاری جشن گلریزان در راستای اولین پویش مردمی ارمغان آزادی ویژه زنان زندانی با جرائم غیرعمد اتفاق افتاد.