تحقیقات روزنامه‌نگاران جرقه جنبش می‌تو (#MeToo) (من هم همینطور) را زد که به موجی در مقابل آزار جنسی در میان کارکنان بسیاری از صنایع تبدیل شد. 


نشریات نیویورک تایمز و نیویورکر برای افشای آزارهای جنسی در هالیوود به طور مشترک برنده جایزه بزرگ پولیتزر شدند.

این گزارش‌ها سبب سقوط هاروی واینستاین، غول صنعت تولید فیلم در هالیوود شد که به اذیت و آزار جنسی و نیز تجاوز متهم شده بود. خود وی مدعی است تمام روابط جنسی‌‌اش با رضایت طرفین صورت گرفته است.

تحقیقات این روزنامه‌نگاران جرقه جنبش می‌تو (#MeToo) (من هم همینطور) را زد که به موجی در مقابل آزار جنسی در میان کارکنان بسیاری از صنایع تبدیل شد.

افشاگران آزارهای جنسی هالیوود،‌ برندگان جایزه اصلی پولیتزر شدند

این جایزه در دیگر شاخه‌های ادبی هنری نیز هر ساله به شماری از برگزیدگان اهدا می‌شود. امسال کندریک لامار،‌ آهنگساز و خواننده رپ برنده پولیتزر موسیقی شد. تاکنون فقط آهنگسازان کلاسیک و نوازندگان جاز توانسته بودند این جایزه را ببرند.

روزنامه‌نگاران «پرس‌ دموکرات»،‌ برای پوشش اخبار آتش‌‌سوزی در «سونوما کاونتی» برنده پولیتزر بهترین اخبار فوری شدند.

همچنین نیویورک تایمز به طور مشترک با واشنگتن پست، جایزه دیگری را به خاطر پوشش خبری دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برد.

افشاگران آزارهای جنسی هالیوود،‌ برندگان جایزه اصلی پولیتزر شدند (+عکس)

خبرگزاری رویترز هم در دو رشته برنده این جایزه شد؛ نخست پوشش خبری مبارزه رئیس‌جمهوری فیلیپین با مواد مخدر و سپس جایزه اصلی عکاسی برای پوشش تصویری بحران مسلمانان روهینگیا.