استاندار هرمزگان گفت: زنان ایرانی نقش محوری و کلیدی در تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی دارند. 


فریدون همتی روز سه شنبه در نشست با بانوان فعال حوزه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استان که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در حوزه زنان و خانواده برگزار شد، افزود: نقش زنان در حمایت از کالای ایرانی بسیار پررنگ تر از مردان است و باید تلاش شود با کمک زنان کالاهایی را با تنوع و کیفیت بالا و قیمت پایین تولید کنیم.

وی بیان داشت: زنان ایرانی در طول انقلاب اسلامی، در دوران دفاع مقدس و در زمان تحریم ها و فراز و فرودهای کشور، نقش برجسته و ممتازی داشتند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: زنان همیشه در کنار دولت بوده و هستند و سعی بر اینست که فضای فعالیت بیشتر زنان در سازمان های مردم نهاد فراهم شود.

همتی ادامه دارد: به کارگیری بانوان در پست های مدیریتی از دیگر کارهایی است که می تواند در جامعه نقش آفرین باشد.

وی یکی از وجوه برجسته زنان را چشم انداز بلند آنان برای نسل های جدید عنوان کرد و گفت: نقش بانوان هرمزگانی در کنار مردان در تولید، اشتغال، بازرگانی، صنایع دستی و سختی های زندگی مشهود است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: هرمزگان از استان هایی است که به علت تنوع قومیتی، لباس ها و پوشش خاصی در آن وجود دارند که بیانگر غنای فرهنگی منحصر به فرد این منطقه است.

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به بندرعباس مرکز استان هرمزگان با برخی تشکل های حوزه زنان دیدار کرده و در نشست شورای اداری این استان نیز شرکت خواهد کرد.