مدیرکل هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با هدف نظارت بر طرح‌های مشترک با سازمان‌های مردم نهاد به استان کرمان سفر و با فعالان اجتماعی و مسئولان دیدار و گفت‌وگو کرد. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مجید اکباتانی در سفر به شهرستان قلعه گنج با هدف نظارت بر طرح مشترک با بنیاد نیکوکاری رایحه، روند رشد این شهرستان را مدیون همدلی و هم افزایی دستگاه‌های استانی دانست و اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان قلعه گنج با ایجاد صندوق‌های اعتباری خرد و اقدامات ارزنده بنیاد نیکوکاری رایحه برای توانمندسازی زنان توانسته رتبه خوب کشوری را در صحنه اقتصادی کسب کند.

وی در ادامه سفر کاری خود از مدرسه شبانه روزی ممتاز و مرکز کارآفرینی رایحه در راستای طرح مشترک با بنیاد نیکوکاری رایحه بازدید و با مسئولان و مددجویان شرکت کننده در طرح‌های مشترک دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرکل هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از روستای قاسم آباد جیرفت نیز از مرکز کارآفرینی مؤسسه خیریه مهرطه با همراهی بخشدار قاسم آباد دیدار کرد و مددجویان و فعالان اجتماعی به بیان مشکلات، انتقادات و پیشنهادات خودشان پرداختند.

اکباتانی در سفر به جیرفت در جلسه‌ای با حضور فرماندار در خصوص پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان حضور یافت و از مرکز شبانه روزی دخترانه ثامن الائمه برای نگهداری دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست استان بازدید کرد.

وی در ادامه در نشستی با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمان حضور یافت و درباره مسائل، مشکلات، پیشرفت‌های استان و رویکرد استاندار برای اداره امور استان گفت‌وگو کرد و از کانون شمیم مهر دیار کریمان و نظارت بر طرح ساماندهی مشاغل اقتصادی بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست کرمان، نشستی را با حضور مدیر کانون، مربیان حرفه آموز و زنان شرکت کننده در طرح ترتیب داد.

مدیرکل هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از مؤسسه آل یاسین کریمان، طرح کارآفرینی و ارتقای سطح کیفی زندگی زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست جویای کار در شهرستان کرمان بازدید و با آنان نیز گفت‌وگو کرد.

وی در ادامه نشستی را با مجری طرح برگزاری کارگاه مثبت نگری و نشاط در جهت کاهش فرسودگی شغلی بانوان ادارات استان کرمان توسط مؤسسه مردم نهاد همتای مهر و رصد برگزار و با مسئولان و فعالان سازمان‌های مردم نهاد دیدار و گفت‌وگو کرد.

اکباتانی به منظور نظارت بر طرح شناسایی، دیده بانی و پیگیری وضعیت کودکان دارای شرایط دشوار شهر کرمان جلسه‌ای را با مدیر و مربیان مؤسسه دوستداران حقوق کودک ترتیب داد و در پایان نیز به همراه مدیرکل امور بانوان استانداری و مدیر زندان مرکزی کرمان از بند نسوان زندان و مهدکودک تازه تأسیس برای کودکان زنان زندانی بازدید کرد.

چه تعداد طرح توسط سمن‌ها در معاونت زنان ارزیابی شده‌ است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در راستای ارتقای توانمندی‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های سازمان‌های مردم نهاد زنان و خانواده فعال سراسری کشور، از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون تعداد ۱۵۷ طرح توسط سازمان‌های مردم نهاد در پرتال معاونت بارگذاری شد که پس از بررسی و ارزیابی کارشناسی توسط واحد تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در نهایت ۴۰ طرح موارد تایید واقع شد.

از این تعداد، ۱۸ طرح در حوزه اقتصاد و معیشت، ۱۲ طرح در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، ۴ طرح با موضوع محیط زیست، ۳ طرح در خصوص ارتقای سلامت زنان، ۲ طرح در حوزه توسعه توانمندی سازمان‌های مردم نهاد و ۱ طرح با موضوع فرهنگی و هنری مورد حمایت قرار گرفت.

تعداد شرکت کنندگان این طرحها، ۱۱۲۵۹ نفر، تعداد کارگاه‌های آموزشی ۱۹۳۳، تعداد اشتغال ایجاد شده ۴۷۵ نفر و یک میلیارد و هشتصد و بیست میلیون تومان مجموع اعتبار تخصیصی است.