نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس به همراه تعدادی از مسئولان این شهرستان‌ها با معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری دیدار و گفت‌وگو کردند. 

 چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵ 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، داریوش اسماعیلی نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با دکتر معصومه ابتکار اظهار کرد: با اینکه نیمی از جمعیت ایران را زنان تشکیل می‌دهند، اما متاسفانه از ظرفیت تمام زنان در کشور استفاده نمی‌شود چراکه زنان در بسیاری از شهرها و شهرستان‌ها هنوز از حداقل امکانات هم برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: زنان در تهران پا به پای آقایان می‌توانند از امکانات موجود بهره‌مند شوند؛ یعنی زنانی که در کلانشهرها زندگی می‌کنند نسبت به دیگر زنانی که در شهرهای کوچک حضور دارند از امکانات بیشتر و بهتری برخوردار هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پارک‌ها و سالن‌های ورزشی اختصاصی برای بانوان در تهران و دیگر کلانشهرها وجود دارد و این قشر از جامعه به راحتی می‌توانند با حضور در این مراکز اختصاصی به ورزش و فعالیت بپردازند در حالی‌که زنان در شهرهای کوچک و شهرستان‌ها از وجود چنین امکاناتی محروم هستند.

اسماعیلی در ادامه سخنان خود شهرستان‌های خرامه، سروستان و کوار را جزو محروم‌ترین شهرهای استان فارس دانست و خطاب به معاون رئیس جمهوری گفت: متاسفانه امکانات ورزشی هم برای زنان و بانوان این شهرستان‌ها اصلا وجود ندارد؛ بنابراین از شما به عنوان معاون امور زنان و خانواده آقای روحانی می‌خواهیم تا در تجهیز این شهرستان‌ها ما را یاری دهید.

وی در این باره اضافه کرد: بنده نیز به عنوان نماینده مجلس آمادگی خود را برای همکاری با قوه مجریه در بحث تدوین و وضع قانون‌گذاری بهتر و دقیق‌تر درباره زنان و خانواده اعلام می‌کنم تا هرچه سریعتر مشکلات موجود برطرف شوند.

همچنین در این نشست، الهام ایزدی مشاور امور بانوان فرماندار شهرستان خرامه و عضو شورای شهر خرامه، خدیجه نامداری مسئول امور بانوان فرمانداری کوار، مریم کاظمی نایب رئیس شورای شهر سروستان و مشاور امور بانوان فرماندار و مریم میرزایی عضو شورای روستای ولیعصر از توابع شهرستان کوار درباره مشکلات زنان، توانمندسازی، کمبود امکانات ورزشی و... با دکتر معصومه ابتکار گفت‌وگو کردند.

در ادامه این دیدار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، ارتقا و بهبود زنان و خانواده را بسیار ارزشمند و مهم توصیف کرد و افزود: امیدوارم که دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی همین نگاه و رویکرد را به زنان در حوزه‌های انتخابیه خودشان داشته باشند و در حل مشکلات با دولت همکاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌ و سرمایه‌های انسانی بسیاری در حوزه زنان وجود دارد و دولت نیز اقدامات خوبی برای دیده شدن این ظرفیت و سرمایه‌های انسانی انجام داده است، گفت: با تمام کمبودها و کاستی‌ها باید نقشه راهی برای توانمندسازی زنان و خانواده در کشور ترسیم شود که البته این موضوع با همکاری همه نمایندگان و مسئولان امکان‌پذیر خواهد بود.

زنان آپارتمان‌نشین از کمبود نور آفتاب و ویتامین D رنج می‌برند

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود به امضای توافق‌نامه معاونت زنان و استانداری‌های کشور اشاره کرد و گفت: طبق این تفاهم‌نامه تمام استانداری‌ها موظف شدند تا نقشه راه یا همان سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان خودشان را ترسیم کنند. بنابراین همه شهرستان‌ها، شهرها و استان‌ها باید برنامه‌ای مبتنی بر نیازها، کمبودها و ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف تهیه و تنظیم کنند.

وی ادامه داد: این دستور کار کمک خوبی به وضعیت زنان و خانواده خواهد کرد و ما امیدواریم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سیاست و برنامه‌های دولت پیرامون زنان و خانواده حمایت کنند.

ابتکار بیان کرد: قطعا اکثر شهرستان‌ها و شهرهای ایران با مشکلاتی مانند نبود سالن‌های ورزشی، پارک بانوان و کمبود اعتبار روبه رو هستند و وظیفه دولت، مجلس و دیگر مسئولان است که چنین مشکلاتی را از سر راه زنان و خانواده‌ها بردارند.

وی با تاکید بر اینکه بانوان و زنان آپارتمان‌نشین از کمبود نور آفتاب و ویتامین D رنج می‌برند، گفت: افرادی که پارک‌های بانوان را تفکیک جنسیتی می‌دانند هنوز اصل موضوع را متوجه نشده‌اند؛ به قدر کافی پارک‌های خانوادگی در شهرهای مختلف کشور وجود دارد اما پارک‌های اختصاصی حق بانوان و زنان ایرانی است تا بتوانند از این فضاها و امکانات استفاده کنند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری تصریح کرد: قطعا در روزهای آینده جلسه‌ای را با وزرای جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، کشور و دیگر مسئولان برای تخصیص اعتبار، ساخت سالن و پارک‌های ورزشی و... در شهرهای مختلف ایران تشکیل خواهم داد.