معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت : یکی از محور های مهم کارآمدی نظام که در اولویت برنامه های دولت قرار دارد، تحقق عدالت در جامعه است و یکی از ابعاد این عدالت ، توجه به عدالت بین زنان و مردان است. 


معصومه ابتکار  در شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: اینکه امروز آمار بیکاری در پاکدشت پایین است نشان از برنامه‌ریزی دقیق و همدلی مسؤولان شهرستان دارد و این نشان‌دهنده رخ دادن اتفاقات خوب در پاکدشت است؛ ماده ۱۰۱ از جمله مواردی است که دولت دوازدهم جناب دکتر روحانی بر آن تأکید دارد.

وی بیان کرد: به‌کارگیری مدیران زن در تمام سطوح سازمان‌ها و ادارات از دیگر موارد مورد تأکید رئیس جمهور است این مهم را در جلسه شورای اداری کشور مصوب کرده‌اند و طبق برنامه‌ریزی باید ۳۰ درصد پست‌های اجرایی در اختیار بانوان قرار بگیرد تا در این حوزه گام‌های بهتر و جدی‌تری برداشته شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور تصریح کرد: امیدواریم با کمک خانم شارقی در استانداری تهران این مهم را در سطح شهرستان‌ها اجرایی کنیم و حضور مدیران شاخص بانو را در سطح ادارات شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: به‌کارگیری جوانان و جوان‌گرایی از دیگر موضوعات مهم است که مورد تأکید رئیس جمهور قرار گرفته است؛ اگر دولت بخواهد پویاتر پاسخگوی باشد باید ساده‌ترین کار را انجام دهد و آن چهره خود را به سمت جوان‌گرایی تغییر دهد.

ابتکار گفت: در کنار سیاست‌های ابلاغی دولت در بحث خانواده، علاوه بر رصد ماده ۱۰۱ و مبحث ۳۰ درصدی مشارکت بانوان در حوزه مدیریتی می‌توان به ماده ۱۰۲ نیز اشاره کرد و آن سیاست‌های حقوقی و قوانین و مقررات و آموزش‌های مختلف در حوزه‌های ازدواج است که به طور خاص به آن توجه می‌شود. در کنار این مهم سازمان‌های مردم‌نهاد و بهزیستی و کمیته امداد می‌تواند همکاری تنگاتنگی با دولت داشته باشند.

وی اظهار کرد: خانواده‌ها باید در حال حاضر با آموزش‌هایی که در حوزه مهارت‌های ارتباطی و حقوقی در مدارس می‌دهند آشنا شوند و درست زندگی کردن و دفاع از حقوق خود را بیاموزند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور بیان کرد: طرح گفت‌وگوی ملی خانواده از دیگر مواردی است که دولت با همکاری تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌تواند به رشد و شکوفایی برساند؛ با وجود سمن‌های متعدد و کاری در شهرستان می‌توان شاهد اعتلا و شکوفایی خوبی در حوزه خانواده و شنیده شدن صدای جوانان باشیم، اگر این جریان به درستی شکل بگیرد صدای نسل جوان در جامعه و خانواده به درستی شنیده می‌شود.

وی به لزوم شناسایی صحیح آسیب‌های اجتماعی تأکید و تصریح کرد: نگاه علمی و پیشگیرانه از آسیب‌های مختلف اجتماعی که در هر منطقه با توجه به فراخور آن منطقه شکل می‌گیرد می‌توان به درستی عمل کرد که این مهم در حرکت هماهنگ دولت و سازمان‌های مردم‌نهاد، سمن‌ها و خیریه‌های فعال می‌تواند محقق شود.

ابتکار اظهار کرد: خیریه‌ها و سمن‌ها می‌توانند به عنوان دیده‌بان و رصدکننده در سطح جامعه فعالیت کنند و این فضا باعث می‌شود تا تمام صداها شنیده شود و این همان فضایی است که دولت روحانی برای رسیدن به آن تلاش می‌کند.

وی بیان کرد: خوشبختانه در تعامل مسؤولان شهرستان به‌زودی خانه سمن‌ها در پاکدشت ایجاد می‌شود؛ این مهم باعث رشد و ارتقای شهرستان می‌شود و ما آمادگی آن را داریم که طرح‌ها و پروژه‌های مدنظر سازمان‌های مردم‌نهاد که در حوزه کارآفرینی و اشتغال مؤثر باشد را بررسی و به تصویب برسانیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در پایان متذکر شد: این همدلی که در سطح شهرستان امروز حاکم است بسیار ارزشمند است و با این نیرو می‌توان شاهد بروز توانمندی‌های بسیاری در سطح شهرستان باشیم و بسیاری از شاخص‌های پیشرفت را شاهد باشیم.