معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اجلاس جهانی مدیران زن برنامه های پنج ساله کشور، اقدامات و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را در زمینه برنامه ریزی در حوزه زنان و خانواده معرفی کرد. 


به گزارش معاونت امور زنان و خانواده به نقل از صدا و سیما در ورشو؛ معصومه  ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که برای شرکت در اجلاس جهانی مدیران زن به ویلنیوس، پایتخت لیتوانی سفر کرده، در پنل بودجه ریزی جنسیتی این اجلاس طی سخنانی برنامه های پنج ساله کشور، اقدامات و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را در زمینه برنامه ریزی در حوزه زنان و خانواده معرفی کرد.

 ابتکار با اشاره به تحولات در شاخص های بنیادین سلامت و آموزش در چهار دهه گذشته؛ مهم ترین استراتژی و برنامه های بلندمدت و میان مدت کشور به منظور توسعه شاخص های زنان و خانواده را معرفی کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بحث بودجه بندی جنسیتی خواست تا کشورها به تخصیص بودجه برای بحران ها و اثرات مخرب آن در حوزه کودکان، زنان و خانواده توجه بیشتری داشته باشند.

وی گفت: مثلا در بحران یمن که قربانیان آن زنان و کودکان و بحران فلسطین و جنایات صهیونیست ها و نیز اثرات تحریم ها که ناعادلانه بر کشورها تحمیل می شود لازم است سهم زنان مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

در این پنل تخصصی سخنرانانی ازکشورهای سوئد، فیلیپین،مکزیک و سازمان همکاری های اقتصادی، تجارب و دستاوردهای خود را در زمینه برنامه و بودجه در حوزه زنان و خانواده به اشتراک گذاشتند.

نشست جهانی مدیران زن در مجلس لیتوانی در برگزار می شود.