فائو از کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۹ ساله دعوت می‌کند که بر اساس شعار روز جهانی غذا پوستری را طراحی کنند. 


دفتر نمایندگی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در جمهوری اسلامی ایران از تمامی کودکان و نوجوانان خلاق کشورمان در حوزه نقاشی و طراحی گرافیک دعوت کرد تا در مسابقه بین المللی طراحی پوستر روز جهانی غذا در سال ۲۰۱۸ با شعار «تلاش برای دستیابی به گرسنگی صفر» شرکت کنند.

به گزارش دفتر نمایندگی فائو در ایران، این سازمان از کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۹ ساله دعوت می‌کند که بر اساس شعار روز جهانی غذا پوستری را طراحی کنند. این مسابقه در پنج بازه سنی ۵ تا ۸ سال، ۹ تا ۱۲ سال، ۱۳ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۱۹ سال برگزار می‌شوند.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۹ آبان ۱۳۹۷) در وب‌سایت فائو (https://goo.gl/mhTXsJ) بارگذاری کنند. در هر کدام از بازه‌های سنی سه برنده انتخاب شده و اسامی آنها در وب‌سایت «روز جهانی غذا» و نیز شبکه‌های اجتماعی فائو منتشر خواهد شد. برندگان هدایا و گواهینامه‌ای از فائو دریافت کرده و پوسترهای منتخب در نمایشگاهی در رم به نمایش گذاشته خواهند شد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسابقه طراحی پوستر روز جهانی غذا می‌توانید به وب‌سایت فائو (https://goo.gl/ppUFD۴) مراجعه کنید.

کودکان و نوجوانان عزیز همچنین می‌توانند از «کتاب روز جهانی غذا» (https://goo.gl/yMQBJm) برای طراحی پوستر مسابقه الهام بگیرند. این کتاب به تشریح آرمان گرسنگی صفر و همچنین چگونگی همکاری و اقدام همگانی برای دستیابی به این آرمان جهانی می‌پردازد.

گزارش‌های فائو حاکی از این است که میزان گرسنگی در سطح جهان پس از یک دوره کاهش بار دیگر رو به افزایش گذاشته است. اکنون بیش از ۸۱۵ میلیون نفر از سوءتغذیه مزمن رنج می‌برند.

جنگ، شرایط آب و هوایی وخیم ناشی از تغییرات اقلیمی، رکود اقتصادی و سرعت فزاینده پدیده چاقی و اضافه وزن مسیر پیشرفت در نبرد علیه گرسنگی و سوءتغذیه را با مانع مواجه ساخته‌اند. در حالیکه میلیون‌ها نفر گرسته هستند، ۶۰۰ میلیون نفر از چاقی رنج برده و ۱.۳ میلیارد نفر دیگر نیز دچار اضافه وزن هستند.

فائو هر ساله در تاریخ ۱۶ اکتبر (۲۵ مهرماه) با برگزاری مراسم‌های با‌شکوهی روز جهانی غذا را که مقارن با سالروز تاسیس این سازمان بین‌المللی است، در اقصی نقاط جهان گرامی می‌دارد. مراسم روز جهانی غذا در ۱۵۰ کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران با حضور تمامی دست اندرکاران امر تولید غذا برگزار می‌شود و به همین دلیل نیز این رویداد یکی از شناخته شده‌ترین روزهای موجود در تقویم جشن‌های مهم سازمان ملل متحد به شمار می‌رود.

شایان ذکر است که در سال گذشته میلادی سهیل احمدپور، کودک ۸ ساله ایرانی، موفق به کسب مقام اول مسابقه نقاشی فائو به مناسبت روز جهانی غذا ۲۰۱۷ با شعار «تغییر آینده مهاجرت: سرمایه‌گذاری در امنیت غذایی و توسعه روستایی» شد.