معصومه ابتکار: انسجام و وحدت ملی در شرایط فعلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و زنان در این زمینه نقش برجسته ای بویژه برای کمک به بهبود شرایط اقتصادی، تامین معیشت مردم و تنظیم بازار بر عهده دارند. 


معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  شامگاه پنجشنبه در پایان سفر یک روزه خود به اصفهان : نشست با بانوان فعال اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اصفهان نشان داد استان اصفهان در این زمینه از سرمایه بزرگی برخوردار است.

وی افزود: بانوان فعال اقتصادی در این نشست برنامه ها، پیشنهادها، دیدگاهها و انتقادهای خود را مطرح کردند و برنامه های دولت هم در این زمینه ارائه شد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه آحاد جامعه بویژه بانوان در شرایط اقتصادی فعلی که به کشور ما وارد شده نقش مهمی بویژه در عرصه اقتصادی بر عهده دارند گفت: دولت تدبیر امید در حال حاضر تلاش های زیادی انجام داده تا بتواند مسائل و مشکلات را از پیش پای مردم بردارد.

وی گفت: انسجام و وحدت ملی در شرایط فعلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و زنان در این زمینه نقش برجسته ای بویژه برای کمک به بهبود شرایط اقتصادی، تامین معیشت مردم و تنظیم بازار بر عهده دارند.

ابتکار گفت : علاوه بر این نشست ها و گفت و گوهای متعددی در استان اصفهان برگزار کردیم .

وی افزود: ابتدا در نشستی با بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان اصفهان، مواردی از جمله نقش زنان و موضوعاتی که آنها باید در شورای شهر دنبال کنند مطرح شد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۶۳ نفر از اعضای شوراهای شهر در استان اصفهان را بانوان تشکیل می دهند گفت: اهمیت مباحث مدیریت شهری و نقش بانوان در بهبود و ارتقای کیفیت زندگی شهری در ادامه این نشست ارائه شد.

وی اظهار کرد: بانوان عضو شوراهای شهر در استان اصفهان تجربیات خود را در این زمینه ارائه کردند و در ادامه برنامه های معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده هم در سطح ملی را ارائه شد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در این سفر دیداری هم با آیت الله مظاهری، از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان داشتیم افزود: در این دیدار گزارش هایی در مورد برنامه های دولت در مورد ارتقا

و بهبود وضعیت خانواده ( طرح گفتگوی خانواده و بین نسلی ) ارائه شد و ایشان هم حمایت خود را از برنامه های دولت را اعلام کرد و تاکید زیادی بر اهمیت خانواده و ضرورت همگرایی و مشارکت آحاد جامعه در این زمینه داشت .

ابتکار با بیان اینکه در ادامه این سفر بازدیدی هم از اورژانس اجتماعی اصفهان انجام شد افزود: اورژانس اجتماعی یکی از مهمترین سازو کارهای بازدارندگی در زمینه آسیب های اجتماعی محسوب می شود.

وی اظهار کرد: آشنایی بیشتر مردم با این نهاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امیدوارم حمایت های بیشتری از اورژانس اجتماعی شود تا بتواند فعالیت های خود را در زمینه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی توسعه دهد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه نشست و گفتگوی مستقیمی هم با مردم استان در صدا و سیمای مرکز اصفهان داشتیم گفت: در پایان هم نشست و گفتگوی ملی خانواده و بین نسلی با تشکل ها و احزاب استان اصفهان برگزار شد.

وی با بیان اینکه تشکل های دولتی و دانشگاهی در حوزه خانواده کارهای ارزشمندی انجام داده اند افزود: تعدادی از نمایندگان این تشکل ها دیدگاهها و پیشنهادهای خود را در این نشست مطرح کردند.

معصومه ابتکار در سفر یک روزه خود به اصفهان مرکز استان اصفهان با برخی تشکل های حوزه زنان دیدار و هم چنین در نشستی با بانوان فعال اقتصادی و نشست با احزاب سیاسی استان شرکت کرد.