معصومه ابتکار، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن بازدید از غرفه وزارت ورزش و جوانان در جشنواره دختران ایران زمین گفت: امیدوارم شاهد کسب قهرمانی های بیشتر دختران در رویدادهای ورزشی باشیم. 


در روز پایانی جشنواره دختران ایران زمین که به مناسبت روز ملی دختر با محوریت هویت بخشی و نشاط ملی در باغ کتاب تهران برگزار شد، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور در غرفه وزارت ورزش و جوانان به سوالات خبرنگار این وزارتخانه پاسخ داد.

معصومه ابتکار گفت: با توسعه همگانی ورزش می توانیم شاهد کسب عناوین قهرمانی دختران این سرزمین در رویدادهای بزرگ ورزشی باشیم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تاثیر ورزش در ارتقاء سطح سلامتی جسمی و روحی ، نشاط و ایجاد انگیزه اظهارداشت: این موضوع می تواند باعث انضباط فردی و اجتماعی نیز بشود.

او توسعه ورزش بانوان را امری بسیار مهم دانست و در ادامه از انجام کار مشترک دو وزارت ورزش وجوانان و آموزش و پرورش خبر داد و هدف از آن را ارتقاء سطح سلامتی و بستر سازی برای حضور موفق زنان در میادین ورزشی عنوان کرد.

مشاور رییس جمهوری همچنین به ارتباط توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی اشاره کرد و اظهار داشت : امیدوارم با ایجاد زمینه مناسب برای پرداختن بیشتر زنان به ورزش ، شاهد افزایش مدالهای کسب شده توسط دختران در میادین بزرگ ورزشی باشیم.

در غرفه ای که به همت معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان در باغ کتاب برگزار شد از زهرا موسوی مدیرکل دفتر هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان توسط معصومه ابتکار تقدیر شد.

در غرفه وزارت ورزش وجوانان ضمن معرفی و آموزش رشته هایی چون شطرنج، دارت تیراندازی با کمان، طناب زنی و ژیمناستک ، خدماتی چون مشاوره پزشکی ، انجام تست های قند و چربی خوب ، سنجش فشار و قامت سنجی به بازدید کنندگان ارائه شد./ مهر