معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از رایزنی با مقامات اندونزی در خصوص آزادی دو زن ایرانی از زندانهای این کشور خبر داد. 


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دو زن ایرانی در اندونزی زندانی هستند؛ افزود: در مذاکرات انجام شده با مقامات اندونزی درخواست کردم که دو خانم ایرانی محبوس در زندانهای این کشور آزاد شوند و به آغوش خانواده خود بازگردند.

 وی همچنین درباره امضای یادداشت تفاهم "توانمندسازی زنان، حمایت از کودکان و تاب آوری خانواده" میان ایران و اندونزی گفت: این تفاهم نامه ابعاد مختلفی از جمله همکاری های پژوهشی و مطالعاتی را در بر می گیرد.

ابتکار گفت: پیشنهادی در حوزه پژوهشی به اندونزی ارائه کرده ایم که بر اساس این پیشنهاد, تجربیات و دستاوردهایی  که ایران و اندونزی در حوزه زنان دارند به اشتراک گذاشته می شود./ باشگاه خبرنگاران جوان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از پیش بینی مجازات سنگین برای سوء استفاده کنندگان جنسی از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خبر داد.

معصومه ابتکار در حاشیه سمینار بین المللی نقش ارتباطات در توانمندسازی زنان گفت: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صحن علنی مجلس یک لایحه مبسوط است که به ابعاد مختلف آزار و اذیت کودکان و نوجوانان می پردازد.

وی افزود: یکی از مخاطرات برای کودکان در فضای مجازی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان باید آگاه باشند و انتخاب‌های درستی انجام دهند.

ابتکار با اشاره به جنبه پیشگیری از بعد قضایی نیز گفت: بر اساس این لایحه باید از سوی قوه قضاییه نیز ساختاری برای رسیدگی به این جرایم پیش بینی شود. همچنین به جرایم حوزه کودکان از منظر عمومی نگاه شده است. در این لایحه به طور خاص به جرایم حوزه کودکان چه از منظر جنسی و چه از منظرهای دیگر پرداخته شده و مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته شده است. امیدواریم که مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر این قانون را تصویب کند.