لوان جاگاریان سفیر کشور روسیه در ایران با معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امورزنان و خانواده دیدار و گفتگو کرد. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاوونت امور زنان و خانواده؛ در این ملاقات دوجانبه که در محل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صورت گرفت دوطرف درخصوص اهمیت گسترش همکاری دو کشور ایران و روسیه در زمینه زنان و خانواده تاکید کردند.

جاگاریان ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با دکتر ابتکار و یادآوری ملاقات های پیشین با ایشان در سمت ریاست سازمان محیط زیست، به دعوت ارسالی از سوی دبیرخانه اجلاس زنان اوراسیا اشاره و درخواست کرد معاون رئیس در دومین اجلاس زنان اوراسیا که در شهریور ماه سال جاری در سن پترزبورگ برگزار می شود شرکت کند.

معصومه ابتکار نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه و قدیمی دو کشور تصریح کرد: روابط با کشورها می تواند موضوعات متنوعی باشد که یکی از آنها همکاری در حوزه زنان است. با توجه به آگاهی از پیشرفت های زنان روسیه در تمامی زمینه ها و نیز اهمیت حوزه زنان در دولت رییس جمهور روحانی، می توانیم روابط در این حوزه ررا گسترش بخشیم.

معاون رییس جمهور ضمن تشکر به خاطر دعوت از شرکت در اجلاس اوراسیا افزود: تبادل تجارب در حوزه زنان بخصوص در مباحث توانمندسازی اقتصادی بسیار مهم بوده به ویژه در شرایط تحریم های بین المللی، زنان می توانند در اقتصاد و فعالیت های کارآفرینی نقش بسزایی داشته باشند و با تبادل هیات های کارآفرینی زنان دو کشور می توان در حوزه های صنایع دستی، گردشگری و کارآفرینی به تبادل تجارب پرداخت.

ابتکار به برنامه های مشترک معاونت با سایر کشورها اشاره کرده و بر علاقه مندی معاونت نسبت به کار مشترک با کشور روسیه مانند برنامه زنان، صلح و امنیت پایدار تاکید کرد.

در پایان معاون رییس جمهور خواستار تبادل پیش نویس تفاهم نامه بین دو کشور در حوزه زنان و خانواده و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک با هدف تبادل تجارب به خصوص با کارآفرینان زن و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه زنان شد.

در دومین اجلاس زنان اوراسیا بیش از هزار نفر از ۱۰۰ کشور جهان در سطوح مختلف شرکت می کنند.

جاگاریان ابراز امیدواری کرد همکاری های راهبردی دو کشور در کنار شرکت در این اجلاس دنبال شود.