معصومه ابتکار: طرح ملی گفت و گوی خانواده با هدف آموزش و ترویج مهارت های زندگی ، مهارت ارتباط و مهارت گفت وگو در برخی استان ها اجرا شده و تلاش می شود به سرعت در دیگر مناطق کشور نیز اجرایی گردد 


معصومه ابتکاردر دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: دولت در جهت هم افزایی ، همگرایی و استحکام بنیاد خانواده برنامه های خوبی در نظر دارد که طرح گفت وگوی ملی خانواده ها یکی از آنهاست.

وی بیان کرد: طرح تاب آوری خانواده ها نیز طرح دیگری است که با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اجرای آن در استان ها شروع شده ضمن اینکه توان افزایی تشکل های مدنی را نیز در این ارتباط مد نظر داریم.

ابتکار با بیان اینکه برای توانمند سازی بانوان سرپرست خانوار دولت تسهیلات کم بهره اشتغال به صنایع دستی پرداخت می کند، اظهار داشت: در کشور چهار میلیون زن سرپرست خانوار وجود دارد که تعدادی از آنها توانایی تامین معیشت را داشته ولی تعداد زیادی نیز نیاز به حمایت دارند.

به گفته وی، برنامه های متعددی برای کاهش طلاق و اعتیاد در بین خانواده ها اجرا شده و موفقیت های خوبی در این زمینه از جمله در اردبیل بدست آمده است.

ابتکار افزود: در استان اردبیل برای توانمند سازی بانوان در روستاها بخصوص روستای عنبران علیا اقدام خوبی شده و بانوان در این روستا بصورت کارگاهی اقدام به تولید صنایع دستی می کنند.

معاون رییس جمهوری برای دیدار یک روزه از استان روز پنجشنبه وارد اردبیل شد. دیدار از روستای عنبران علیا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، شرکت در جلسه شورای اداری و حضور در جمع فعالان زن استان در بخش های مختلف برنامه های این سفر یک روزه می باشد.