معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: ۱۷۴ مدیر زن در سطح پایه و میانی در یک سال گذشته در استان ها منصوب شدند که این دستاورد خوبی است. «معصومه ابتکار»  افزود: برای هفته دولت قول داده بودیم که کارنامه عملکرد دستگاه های دولتی را در زمینه انتصاب زنان در پست های مدیریتی ارائه بدهیم.

وی تصریح کرد: ۳۰ درصد از پست های مدیریتی دولت تا پایان این دوره باید در اختیار زنان توانمند و شایسته قرار بگیرد.

وی با بیان این که بخش اول کارنامه عملکرد دستگاه ها در زمینه انتصاب زنان در جلسه امروز دولت ارایه شد، تصریح کرد: در یک سال گذشته در مرحله اول در استان ها ۱۷۴ مدیر زن در سطح پایه و میانی منصوب شدند که این دستاورد خوبی است البته هنوز تا ۳۰ درصد خیلی فاصله داریم ولی نشان می دهد تحرک خوبی را در سطح استان ها وجود دارد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با یادآوری این که در استان ها آمار انتصاب مدیر عالی زن پایین است، گفت: آمار ارائه شده مربوط به استانداری ها، فرمانداری ها و بخشداری ها است که نشان دهنده تحرک خوبی در انتصاب زنان شایسته و توانمند است.

ابتکار خاطرنشان کرد: آمار مربوط به انتصاب زنان در دستگاه های دولتی و وزارتخانه ها به زودی اعلام می شود.

وی درباره سهم مشاغل خانگی در آمار اشتغال زنان نیز گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرحی را با هدف حمایت از این مشاغل در ابعاد مختلف اجرا می کند. معاونت ریاست جمهوری طرح توجه به این بنگاه‌ها را در دست بررسی دارد که به زودی آن را ارائه می دهیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری تصریح کرد: مشاغل خانگی بسیار مورد توجه زنان است اما در آمار زنان شاغل مشکل ایجاد کرده است بنابراین تلاش می‌کنیم این معضل را حل کنیم.

ابتکار افزود: این مشاغل شامل خدمات گردشگری، درمانی ، پخت و پز و صنایع دستی است اما آمار رسمی در این باره نداریم به نظر می‌رسد آمار این موارد قابل توجه است.