علیرضا آوایی: معتقدیم چون این تفاهمنامه یکسری تعهدات عرفی و قانونی برای وزارت دادگستری ایجاد کرده است باید تنها به فکر اجرای آن باشیم. 


علیرضا آوایی روز شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری افزود: معتقدیم چون این تفاهمنامه یکسری تعهدات عرفی و قانونی برای وزارت دادگستری ایجاد کرده است باید تنها به فکر اجرای آن باشیم.

وی اظهار داشت: تمام تلاش ما باید اجرای دقیق تعهدات این تفاهمنامه باشد چون بنده کارهای نمایشی را نمی پذیرم و آن را آفت کشور می دانم. معتقدیم باید کار انجام شود. بنده کمتر قول می دهم و بیشتر عمل می کنم و اگر بناست اقدام انجام شود باید کارها به خوبی صورت گیرد.

آوایی ادامه داد: امیدواریم این تفاهمنامه یک کار نمایشی و تبلیغاتی نباشد و برای ما یک الزاماتی اخلاقی ایجاد کند چون معتقدم با اجرای این تفاهمنامه باید در روابط این دو نهاد تفاوت های را ایجاد کند.

وزیر دادگستری گفت: آنچه که این وزارتخانه ظرفیت داشته باشد برای عملیاتی و پیشرفت ها در این زمینه به کار گرفته می شود چون به این پیشرفت ها نیاز داریم.

وی معتقد است باید برای اعتلای وضعیت زنان و کودکان تلاش های زیادی شود چون در این تفاهمنامه به آن اشاره شده است. باید به این تفاهمنامه پایند باشیم و دنبال کارهای نمایشی نباشیم.

وزیر دادگستری گفت: باید تلاش کنیم که فعالیت های ما با کیفیت بهتری برای اجرای دقیق این تفاهمنامه پیش برود و امیدواریم سال آینده یک گزارش کامل از اقدامات ارائه شود.

تفاهمنامه همکاری میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری امروز شنبه در محل این وزارتخانه امضا شد.

این تفاهم نامه با محوریت حقوق زنان و کودکان،ممانعت از خشونت علیه آنان و اجرای لایحه حقوق کودک امروز به امضای علیرضا آوایی وزیر دادگستری و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری رسید.