پیام تصویری معاون رئیس جمهوری ایران در کنگره تشکل های غیر دولتی زنان اندونزی به میزبانی کشور اندونزی به نمایش درآمد. 


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، دکتر معصومه ابتکار در پیامی تصویری به زنان فعال اندونزی اظهار کرد: زنان با دانش و مهارت‌های لازم می‌توانند تحولات بزرگی در جوامع مختلف انجام دهند و از همه مهم تر با فقر، بیماری و رنج‌هایی از این دست مقابله کنند.

وی خطاب به سازمان‌های مردم نهاد اندونزی گفت: شما عزیزان به عنوان نیروهای داوطلب و با انگیزه قادر به اقدامات موثر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی هستید و با فعالیت‌های خود در تشکل‌ها و موسسات مردم نهاد می‌توانید نقش مهم و بسزایی در تحولات بزرگ داشته باشید.

ابتکار تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد همواره به رنج، فقر و درد مردم اهمیت می‌دهند و همین موضوع نشان دهنده تاثیرحیاتی نیروهای داوطلب برای کمک به مردم و مقابله با رنج و فقر است.

معاون رئیس جمهوردر امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد باید صدای زنان بی‌دفاع باشند، افزود: همه شما در این کنگره جهانی جمع شده‌اید تا صدای مردم و زنان بی‌صدا باشید و این شامل همه زنان در جهان پر از خشونت و نفاق کنونی است؛ زنان فلسطین، یمنی و روهینگیایی را فراموش نکنید؛ و صدای همه مردم بی صدا و بی دفاع باشید.

وی ادامه داد: زنان در جهان باید برای صلح، عدالت و دوستی تلاش و با جنگ، ترور و تحریم‌ها مقابله کنند. چراکه این مسائل باعث شده تا زنان و کودکان در سراسر جهان مورد بی‌عدالتی قرار بگیرند.

ابتکار در بخش دیگری از پیام تصویری خود، تحریم‌های ظالمانه قدرت های جهانی مانند امریکا را باعث آسیب‌ رساندن به زنان و کودکان توصیف کرد و افزود: همه زنان و سازمان‌های مردم نهاد باید در راه ایجاد صلح و عشق در درون جوامع تلاش کنند.