معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار از تسهیلات وام سه میلیون تومانی بهره مند شدند. معصومه ابتکار در تشریح بسته حمایتی دولت برای زنان سرپرست خانوار در زمان تحریم، اظهار داشت: یک کارگروه اختصاصی برای زنان سرپرست خانوار با حضور تمام نمایندگان دستگاه‌های اجرایی که در این زمینه مسئولیتی دارند، تشکیل داده‌ایم و با کمک آنها برای تامین رفاه این قشر برنامه‌ای تدوین شده است.

وی افزود: بر اساس این برنامه، تقسیم کار ملی صورت گرفت و تکلیف هر کدام از دستگاه‌های مربوطه از این نظر که چه وظیفه‌ای در رابطه با تامین رفاه زنان سرپرست خانوار دارند، مشخص شد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری یادآور شد: هم‌اکنون همکاری بسیار خوبی با این دستگاه‌ها در زمینه توان‌افزایی اقتصادی زنان سرپرست خانوار وجود دارد و بین این دستگاه‌ها از این نظر که خدمات به نحو عادلانه‌ای بین آنان توزیع شود، هماهنگی صورت گرفته است.

ابتکار خاطرنشان کرد: امسال برای ارائه تسهیلات به زنان سرپرست خانوار نیز مبلغ ۲۳۰ میلیارد تومان برای بیمه آنها تخصیص داده شد که رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مراحل اولیه برای پرداخت این میزان اعتبارات را انجام داده است.

وی تاکید کرد: معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری پیگیری‌های لازم را برای تامین اعتبارات لازم در جهت ارائه خدمات بیمه به زنان سرپرست خانوار انجام داده و با شناسایی آنها آمار این قشر را تهیه و اقدامات لازم را می کند.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری ارائه تسهیلات وام را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که این معاونت برای بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار انجام داده است.

ابتکار خاطرنشان کرد: در این مورد نیز با بخش‌های مختلفی اعم از بانک قرض الحسنه مهر ایران وارد مذاکره شده ایم که در این زمینه این بانک بسیار خوب عمل کرده است.

وی درباره میزان و سقف ارائه وام به زنان سرپرست خانوار گفت: مبلغ این وام سه میلیون تومان است که به راحتی در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار می‌گیرد و تاکنون نیز تعداد ۳۰ هزار نفر از آن بهره‌مند شده‌اند و امیدواریم بتوانیم این روند را هم برای رفع مشکلات این زنان و هم کمک به اشتغالشان تمدید کنیم.

به گزارش ایرنا، ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری روز گذشته با حضور در نشست فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گزارشی از روند اجرای ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ برنامه ششم توسعه (عدالت جنسیتی)، وضعیت زنان سرپرست خانوار و تعیین تکلیف دو تابعیتی ها به اعضای این فراکسیون ارائه داد.