معاون رئیس‌جمهور در امور زنان با بیان اینکه ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی دولت در اختیار زنان قرار می‌گیرد گفت: شرایط برای ورود بانوان تحصیلکرده به سطوح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در عرصه مدیریتی تسهیل می‌شود. 


معصومه ابتکار عصر امروز با حضور در نشست شورای اداری شهرستان بهارستان با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی موضوع کارآمدی این انقلاب است اظهار داشت: دولت توجه ویژه‌ای به معشیت خانواده‌ها به ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه دارد و آن را با جدیت دنبال می‌کند همچنان که در بهارستان طبق آمارهای ارائه شده این مهم محقق شده است.

وی در ادامه اشتغال را سرلوحه فعالیت‌های دولت دوازدهم خواند و افزود: برای توسعه و گسترش فرصت‌های شغلی جوانان و تمامی تحصیل‌کرده‌هایی که نیاز مبرم به اشتغال دارند با برنامه‌ریزی صحیح و منطقه‌ای و توجه به زنجیره تولید و حمایت از تولیدکنندگان با ارائه تسهیلات این امر در حال انجام است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده توجه به اقتصاد خلاق را مهّم برشمرد و تصریح کرد: باید در حوزه‌های گردشگری و فناوری‌های جدید با توجه به جمعیت بالای تحصیلکرده‌ها که بخش اعظم آن را زنان تشکیل می‌دهند برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری هدفمندی انجام شود .

ابتکار ادامه داد: رشد و توسعه هر شهرستانی باید با توجه به شاخص‌های توسعه پایدار و در چارچوب سیاست‌های دولت و ضرورت‌ها و فرصت‌های آن پرداخته شود.

وی عدالت را به عنوان یکی از ویژگی‌های کارآمدی دولت عنوان کرد و گفت: عدالت جنسیتی یکی مهم‌ترین بُعدهای عدالت است که در رویارویی امتیازها و نقش زنان و مردان در جامعه نمود پیدا می‌کند و باید در همه مسائل مورد توجه قرار بگیرد و این راهی است که برای رشد سلامت جسمی و روحی جامعه دنبال می‌کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور سپس از اختصاص ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی دولت به زنان خبر داد و بیان کرد: با دستور رئیس‌جمهور فرصتی به وجود آمده تا ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی دولت در اختیار زنان قرار گیرد و توجه ویژه‌ای به تحصیلکرده‌های دانشگاهی در این حوزه می‌شو‌د تا بتوانند در سطح سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در عرصه مدیریتی ورود پیدا کنند.

ابتکار در پایان توجه به حوزه کارآفرینی را مهم خطاب کرد و افزود: در حوزه کارآفرینی به طور خاص از تشکل‌های فعال در حوزه کارآفرینی به ویژه از طرح‌های مرتبط با توان‌افزایی حوزه کسب و کار زنان تحصیل‌کرده در شهرستان بهارستان حمایت می‌کنیم .

وضعیت بهارستان در حوزه آسیب های اجتماعی نامطلوب است

 فرماندار بهارستان گفت: وضعیت بهارستان در حوزه آسیب های اجتماعی نامطلوب است.

بیژن سلیمان پور عصر دوشنبه در نشست شورای اداری بهارستان که با حضور معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: جمعیت شهرستان بهارستان از برخی از استان های کشور هم بیشتر است و در حوزه امار دانش اموزی نیز آمار بسیار بالایی را دارد.

سلیمان پور در ادامه با اشاره به اینکه شتاب مهاجرت در این شهرستان بسیار بالا بوده است افزود: در حال حاضر محدودیت هایی که برای دولت ایجاد شده است سبب شده است که شتاب ارائه خدمات کند شود که قطعا با حضور و نگاه ویژه مسئولین در این شهرستان مرتفع خواهد شد.

فرماندار بهارستان با بیان اینکه در حوزه اسیب های اجتماعی وضعیت بهارستان در استان تهران نامطلوب است گفت: در این شهرستان بیش از ۱۰ هزار زن سرپرست خانوار است که تنها توانسته ایم ۷ هزار نفر از این افراد را تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دهیم و حدود ۳ هزار نفر دیگر از این زنان سرپرست خانوار در شهرستان بهارستان مستحق تحت پوشش قرار گرفتن دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه جمعیت معلولین بعد از ری بهارستان مقام دوم استان تهران را دارا است دلیل این معضل را ساختار قومی و ازدواج های فامیلی در این شهرستان دانست و بیان داشت: حدود ۶ هزار نفر معلول در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد تنها ۳ هزار نفر را توانسته ایم تحت پوشش نهادهای بهزیستی قرار بدهیم و ۲۷۲ خانواده بیش از ۳ معلول دارند که از خانواده بی بضاعت هستند واز لحاظ معیشت دارای چالش های جدی هستند.

اتفاق خوبی که طی چند سال اخیر در حوزه کارآفرینی بانوان بهارستان افتاده این است که مراکز ایجاد شده در حوزه معیشت این خانواده ها هرچند که تا رسیدن به ایده ال فاصله زیادی وجود دارد اما مفتخریم که اعلام کنیم طی ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۱۷ کارگاه اموزشی در زمینه های خانواده و کار آفرینی برگزار کرده ایم .