در مراسمی با حضور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از هفت بانوی نمونه و موفق شهرستان بهارستان تجلیل شد معصومه ابتکار در این مراسم با اشاره به اینکه سی در صد از پست های مدیریتی دولت باید در اختیار بانوان قرارگیرد افزود : این یکی از سیاست های دولت دوازدهم با هدف استفاده از تجربه بانوان تحصیل کرده است .

وی عدالت در مواجهه با جنسیت و ایفای نقش مردان و زنان را در جامعه از دیگر سیاست های دولت دانست و گفت : عدالت یکی دیگر از نمادهای مردم سالاری دینی در تاسی از قرآن و سیره پیامبراکرم(ص) است که آن را سرلوحه کارخودقرار دادیم و این مهم را در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری به وضوح می توان دید.

خانم ابتکار در بخش دیگری با اشاره به طرح های توان افزایی بانوان بعنوان یکی از اولویت های کاری معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری افزود : طرح های توان افزایی بانوان در زمینه های مختلف آموزش مشاغل / تولید و بازاریابی در حال اجراست و در بودجه سال آینده هم اعتباراتی برای این طرحها اختصاص خواهدیافت .

در این مراسم که در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان بهارستان برگزار شد از هفت بانوی نمونه این شهرستان ازجمله : مادرشهید / مولف کتاب / کار آفرین / فعال صنایع دستی / ورزشکار و نابینای موفق تقدیر به عمل آمد .