معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: حمایت از فعالیت های اقتصادی، تولید، کارآفرینی و صنعتگران از برنامه جدی دولت تدبیر و امید است. 


معصومه ابتکار دوشنبه شب در نشست تخصصی بانوان کارآفرین در استانداری البرز افزود: دولت، برنامه، تدابیر و سیاست های مختلفی دارد تا علاوه بر حفظ واحدهای تولیدی و صنعتی، این حوزه را بیشتر توسعه دهد.

وی اضافه کرد: یکی از رویکردهای مهم دولت در این بین، توجه ویژه به بانوان کارآفرین است، که رشد ۴۵ برابری فعالیت بانوان کشور برای خرید زمین به‌منظور انجام فعالیت‌های اقتصادی برگرفته از این رویکرد دولت است.

ابتکار اظهار داشت: زنان فعال در مسایل اقتصادی از نظر دسترسی به صنایع، اطلاعات و منابع با مشکلاتی درگیر هستند که ممکن است مردان نداشته باشند.

وی ادامه داد: با این هدف نگاه دولت توجه خاص به رفع مشکلات بانوان در عرصه اقتصادی، تولیدی و کارآفرینی است.

معاون رئیس جمهوری گفت: دولت برای حل این مشکلات قدم های زیادی برداشته اما خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم های جدید موانعی را سر راه ما ایجاد کرد که در حال از پیش روی برداشتن آنها هستیم.

ابتکار افزود: دولت، دستگاه دیپلماسی، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی برای حل مشکلات تلاش دارند تا مراودات ما با دیگر کشورها در زمینه های مختلف برقرار باشد.

وی ادامه داد: نوسان نرخ ارز و تحریم ها فرصتی بودند تا به موضوع حمایت از کالای ایرانی بیشتر از گذشته توجه شود.

معاون رییس جمهوری یادآور شد: در بازارهای داخلی وضعیت بهتری نسبت به گذشته خواهیم داشت و تلاش ما بر این است تا نسبت به ترویج سبک ایرانی، کالای ایرانی و مصرف کالاهای تولید داخل قدم های بیشتری برداشته شود.

ابتکار گفت: هیچ جایی برای یاس و ناامیدی مردم، فعالان اقتصادی و تولید کنندگان در برابر تحریم ها وجود ندارد، چرا که این بار نیز از گردنه عبور خواهیم کرد.

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل کارگروه‌هایی در حمایت از زنان کارآفرین، اقتصاد مقاومتی و تأمین مالی فراگیر اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است.

معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده در ادامه سخنان خود ضمن تبریک انتصاب عزیزالله شهبازی به سرپرستی استانداری البرز گفت: امیدواریم در پیشبرد برنامه های دولت در استان به همراه همکارانشان ، مردم و همه فعالان عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی موفق باشند.