معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر تسریع طرح‌های اشتغال‌زایی بانوان گفت: توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی بانوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که در این راستا با تخصیص اعتبارات این طرح‌ها در روستاها افزایش می‌یابد. 


معصومه ابتکار صبح امروز در افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی شهرستان دیر با بیان اینکه زنان از توانمندی بالایی در عرصه‌های گوناگون برخوردار هستند اظهار داشت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی شکوفایی استعدادهای درخشان بانوان به ویژه در روستاها است که برپایی این نمایشگاه‌ها نقش مهمی در معرفی این توانمندی دارد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر حمایت از بانوان در عرصه‌های مختلف اشتغال‌زایی افزود: برای تحقق مطالبات بانوان در عرصه اشتغال و حمایت از توانمندی اعتبارات لازم تخصیص یافته که در این راستا با تخصیص اعتبارات این طرح‌ها در روستاها افزایش می‌یابد.

ابتکار  با بیان اینکه در همه جای کشور ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه صنایع دستی وجود دارد تاکید کرد:  بر اساس ظرفیت‌های موجود در هر منطقه و با توجه به صنایع بومی آن باید زمینه تقویت فعالان این حوزه فراهم شود.

وی راه‌اندازی  بازارچه‌های صنایع دستی در شهرستان‌ها را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: این بازارچه‌‌ها که نقش مهمی در جذب گردشگری و معرفی توانمندی روستائیان دارد برای فروش محصولات تولیدی موثر است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بازارچه‌های صنایع دستی به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم برای جذب گردشگر نیز محسوب می‌شوند، خاطر نشان کرد: فعالان صنایع دستی باید حمایت شوند تا هم شاهد توسعه اشتغال و هم احیای این صنایع بومی باشیم.

معاون رئیس جمهور:۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در کشور و استان‌ها به بانوان واگذار می‌شود

معاون رئیس جمهور در عسلویه: میزان باسوادی در میان زنان به ۸۹ درصد رسید

معاون رئیس جمهور دربندر دیر: اشتغال‌زایی در اولویت برنامه دولت قرار دارد

فرماندار شهرستان دیر هم ظرفیت شهرستان دیر در حوزه گردشگری و صنایع دستی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:این نمایشگاه با همکاری امور بانوان فرمانداری، صنایع دستی و میراث فرهنگی با ۲۰ غرفه تا پایان دهه فجر برپا است.

در حاشیه این برنامه آواهای بومی محلی و عشایری با حضور عشایر روستای چاه قد نواخته شد.

۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در کشور و استان‌ها به بانوان واگذار می‌شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در کشور و استان‌ها به بانوان واگذار می‌شود گفت: تاکنون ۶۰ درصد این مهم در ۳۱ استان محقق شده که امید می‌رود بانوان شایسته و توانمند به این جایگاه دست یابند.

دکتر معصومه ابتکار در جمع خبرنگاران در بندر دیر اظهار داشت: در سفر به استان بوشهر از طرح‌های مهم اقتصادی و کارآفرینی عسلویه و دیر بازدید شد و مشکلات فعالان اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه کارهای بسیار خوبی در شهرها و روستاهای شهرستان‌های عسلویه و دیر انجام شده افزود: صبح امروز همزمان دهها طرح عمرانی با ارزش در استان بوشهر افتتاح شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی و معیشتی در روستاها صنایع دستی  است افزود: ۷۵ درصد تولیدات صنایع دستی  درکشور توسط خانم‌ها انجام می‌شود که نشان از هنرمندی و توانمندی زنان ایرانی است.

ابتکار از رتبه بالای تولیدات صنایع دستی کشور در جهان خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه سازمان میراث فرهنگی خیلی به موضوع صنایع دستی توجه دارد که امید می‌‌رود با حمایت از صنعتگران دستی در سطح شهرستان‌‌ها مانند دیر از کارهای خوبی که در عرصه تولید و اشتغال صورت می‌گیرد ضمن احیاء هنرهای بومی و  زمینه  توسعه جاذبه مهم گردشگری فراهم شود.

وی، با تاکید بر ایجاد بازارچه صنایع دستی در شهرستان‌ها گفت: اگر هر شهرستان بتواند بازارچه صنایع دستی ایجاد کند زمینه رونق  و جاذبه گردشگری بیش از پیش فراهم می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اشتغال را در اولویت برنامه دولت دانست و تاکید کرد: در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردها و پیشرفت‌های خوبی دیده می‌شود اگرچه هنوز مشکلات است و بنا نداریم مشکلات را انکار کنیم یا نادیده بگیریم باید با تلاش مشکلات برطرف شود.

ابتکار بیان کرد: اشتغال‌زایی یکی از اهداف اصلی دولت دوازدهم است که برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته است بخش خصوصی و غیر دولتی در این زمینه فعال است به گونه‌ای که با توجه به شرایط سخت، بخش خصوصی با حمایت دولت در عرصه سرمایه‌گذاری  و اشتغال‌زایی فعال است.

وی، با اشاره به حضور خانم‌های شایسته در عرصه مدیریت دولتی تصریح کرد: در استان بوشهر در این عرصه تحولات خیلی خوب بوده و انتصابات استاندار جدید ۲ برابر انتصابات قبل بوده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه رشد انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی در ۳۱ استان ۶۰ درصد بوده گفت: براساس سیاست دولت ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در کشور و استان‌ها باید به بانوان واگذارشود که تاکنون  ۶۰ درصد این مهم در ۳۱ استان محقق شده که تا ۳۰ درصد یاد شده فاصله زیادی داریم که باید تلاش کنیم این مهم محقق شود.

 ابتکار افزود: رئیس جمهور  بخشنامه کردند تا آخر این دولت ۳۰ درصد پست‌های مدیریتی باید در اختیار بانوان شایسته و توانمند قرار بگیرد یعنی خانم‌هایی که بتوانند سطح کارآمدی خدمات دولت را ارتقاء بدهند که در این زمینه تلاش‌هایی شده و اخیرا در سطح ملی معاون وزیر راه و شهرسازی از بین خانم‌ها انتخاب شد و در معاونت امور مجلس رئیس جمهور هم انتصاباتی داشتیم و در بخش‌هایی دیگر نیز خانم‌ها منصوب شدند و روند مطلوبی در واگذاری پست مدیریتی به خانم ها در کشور داریم.

توسعه اشتغال بانوان در واحدهای تولیدی و صنعتی از برکات انقلاب است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: توسعه اشتغال بانوان در واحدهای تولیدی و صنعتی از برکات انقلاب است.

دکتر معصومه ابتکار در آیین افتتاح پروژه‌های تولیدی و صنعتی در شهرستان دیر با بیان اینکه توجه به اشتغال جوانان مورد توجه ویژه قرار دارد اظهار داشت: طرح‌های اشتغال‌زایی مهمی در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در کشور مورد بهره‌‌برداری قرار می‌گیرد که نقش مهمی در اشتغال جوانان دارد.

وی با بیان اینکه رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در اولویت برنامه دولت قرار دارد گفت: ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال در برنامه اصلی دولت قرار دارد و جای خوشحالی است که در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی چنین واحدهای تولیدی افتتاح می‌شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: امروز در افتتاح واحد تولیدی در بندردیر اشتغال جوانان به ویژه بانوان فراهم شده که نشان از توجه دولت به حوزه اشتغال و تولید در روستاها است.

بر اساس این گزارش در این آیین کارخانه تولید خودکار و ماژیک در شهرستان دیر به بهره‌برداری رسید که در این طرح ۵۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و قادر است ۱۰۰ میلیون خودکار و ماژیک تولید کند.

همچنین کارخانه رب گوجه فرنگی نیز با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار بوشهر در شهرستان دیر افتتاح شد که با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۵۰ نفر و تولید ۷۵۰۰ تن محصول فراهم شده است.