تلاش در مسیر توسعه همه جانبه همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده ضروری است/ تاکید بر توسعه تعامل و همکاری های مشترک ایران و آذربایجان در حوزه زنان و خانواده 


معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به روابط دوستانه و روبه گسترش ایران و افغانستان در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، بر لزوم تلاش در راستای توسعه همه جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – کابل در حوزه زنان و خانواده تاکید کرد.

دکتر معصومه ابتکار روز سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار، در دیدار «الحاج دلبر نظری» وزیر امور زنان افغانستان، با بیان اینکه خوشحالیم از اینکه توانسته ایم در طول سال های گذشته میزبان برادران و خواهران مهاجر افغانستانی در ایران باشیم، گفت: امروز بسیاری از کودکان، نوجوانان و جوانان افغانی در مدارس و دانشگاه های ایران مشغول ادامه تحصیل هستند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به دستاوردها و پیشرفت‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده از جمله در زمینه تعادل جنسیتی، تاب آوری زنان در برابر آسیب های اجتماعی، طرح گفتگوی ملی خانواده و توان افزایی اقتصادی زنان، افزود: آماده ایم تا تجربیات خود در حوزه های مختلف مرتبط با زنان و خانواده را در قالب برگزاری کارگاههای آموزشی به دوستان خود در افغانستان منتقل کنیم.

دکتر ابتکار تاکید کرد: مطمئنیم همکاری و مشارکت فعالان و مسوولان حوزه زنان و خانواده ایران و افغانستان در زمینه تقویت خانواده می تواند به کاهش خشونت و گسترش صلح و امنیت در منطقه کمک کند.

 «الحاج دلبر نظری» وزیر امور زنان جمهوری افغانستان نیز در این دیدار با تقدیر از میهمان نوازی صمیمانه و برگزاری شایسته نشست تخصصی زنان، صلح و امنیت پایدار توسط جمهوری اسلامی ایران، گفت: حمایت‌ و محبت های ایرانیان نسبت به مهاجران افغانی نشان از صمیمت و علاقه دو ملت به یکدیگر است.

وزیر امور زنان جمهوری افغانستان افزود: امروز افغانستان با مشکلات فراوانی مواجه است و نیاز به توسعه روابط و همکاری با کشورهای دوست و همسایه خود بویژه جمهوری اسلامی ایران در زمینه های گوناگون دارد.

دکتر ابتکار در دیدار معاون وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان مطرح کرد

تاکید بر توسعه تعامل و همکاری های مشترک ایران و آذربایجان در حوزه زنان و خانواده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تجارب موفق ایران و آذربایجان در حوزه‌های گوناگون مرتبط با زنان و خانواده بر ضرورت تعامل و توسعه همکاری های مشترک دو کشور در این راستا تاکید کرد.

دکتر معصومه ابتکار روز سه شنبه در حاشیه نشست تخصصی «زنان، صلح و امنیت پایدار» در دیدار خانم «صداقت قهرمان آوا» معاون وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان، اظهار داشت: روابط ایران و جمهوری آذربایجان به عنوان کشور دوست و همسایه همواره صمیمانه بوده و در دوران دولت تدبیر و امید شاهد توسعه و گسترش روزافزون و همه جانبه مناسبات و همکاری های تهران- باکو به ویژه در حوزه زنان و خانواده هستیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت تلاش در راستای تسریع در اجرای توافقات فی مابین در حوزه زنان و خانواده، خاطرنشان کرد: آماده انتقال تجربیات و توسعه همکاری های مشترک علمی، آموزشی، تحقیقاتی و مطالعاتی در بخش‌های مختلف مرتبط با کارآفرینی، عدالت جنسیتی بر اساس موازین اسلامی و توان افزایی زنان با جمهوری آذربایجان هستیم.

خانم «صداقت قهرمان آوا» معاون وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران و آذربایجان به واسطه اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی، پیوندهای فراوانی با هم دارند، گفت: علاقه مندیم تا از تجارب موفق ایران در حوزه زنان و خانواده در زمینه ارتقا جایگاه زنان، عدالت جنسیتی و کارآفرینی موثر آنان در جمهوری آذربایجان بهره مند شویم.