اولین جلسه نشست اجرای یادداشت تفاهم همکاری جمهوری اسلامی ایران و اندونزی به میزبانی وزارت توانمندسازی زنان اندونزی برگزار شد. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ این نشست در شهر سمارنگ اندونزی  با حضور مشاور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، مشاور وزیر کشور، مشاور رئیس جمعیت هلال احمر، مشاور امور زنان استانداری تهران و از سوی اندونزی معاون وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان در امور ایجاد تعادل در امور اقتصادی و معاون فرماندار جاوه مرکزی و هیات همراه از ۱۹ تا ۲۲ فروردین برگزار می شود.

طرف اندونزیایی در اولین جلسه، ضمن خیرمقدم به هیأت ایرانی به اقدامات اندونزی به خصوص در استان سمارنگ اشاره کرد و گفت: وزارت زنان با اولویت پایان دادن به خشونت، فقر و تبعیض جنسیتی، فعالیت های اقتصادی را برنامه ریزی کرده است.

وی افزود: ایجاد صنایع خانگی با هدف افزایش کیفیت زندگی و توسعه اقتصادی در بخش های محروم صورت گرفته است.

زهرا جواهریان مشاور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در این جلسه با تاکید بر اختصاص بودجه ۲۳۰ میلیارد تومانی برای بیمه، تأمین اجتماعی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه کشور، به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان طی ۴ دهه اخیر اشاره کرد.

وی گفت: افزایش امید به زندگی در زنان از ۵۶ سال به ۷۵ سال، کاهش نرخ مرگ و میر در هنگام زایمان، توانمندسازی زنان در اقتصاد و رفع نابرابری ها از اولویت های امور زنان در ۴ دهه اخیر در ایران بوده است.   

جواهریان افزود: افزایش دسترسی زنان به موقعیت ها و مناصب مدیریتی و کاهش شکاف جنسیتی در حوزه اقتصادی نیز از اقدامات انجام شده در این حوزه است.