دیدار نوروزی و نشست شورای عالی سیاست گذاری احزاب زنان اصلاح طلب با موضوع بررسی نحوه مشارکت و نقش آفرینی تشکل ها در مدیریت بحران سیل اخیر و کاهش آلام هموطنان برگزار شد.

در این نشست که دبیران کل و اعضای شورای مرکزی چهار تشکل، مجمع زنان اصلاح طلب، جمعیت زنان مسلمان نواندیش، انجمن روزنامه نگاران زن ایران و جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان شرکت داشتند داشتند، اعضا با مصیبت دیدگان سیل اخیر در کشور ابراز همدردی کردند و به خانواده های داغدار تسلیت گفتند.

پس از تبیین اهداف، ساختار، ماموریت و عملکرد شورای عالی سیاست گذاری احزاب زنان اصلاح طلب و رابطه و نسبت آن با شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان و جریان اصلاح طلبی، راهبردها و شیوه های فعالیت احزاب عضو این شورا و چالش های پیش رو و بایدها و نبایدهای نقش آفرینی احزاب در زمینه کمک به سیل زدگان با فعالان سیاسی و اجتماعی حاضر در نشست به بحث و گفت و گو گذاشته شد.

ضرورت ارائه برنامه و راهکار در مراحل پیشگیری، حین و پسابحران، نظارت و ارزیابی بر نحوه امدادرسانی و بازسازی و انعکاس کاستی ها و خلاها و مطالبات مردم به دولت، سازماندهی و بسیج نیروها و اعضا در استانهای سیلزده و نیز در استانهای معین، مشارکت در برنامه های آموزشی، توان افزایی و توانبخشی و تاب آوری، انجام مطالعه تطبیقی در زمینه مدیریت بحران در سایر کشورها، اهمیت نقش آفرینی شعبه ها و دفاتر استانی احزاب مذکور در زمینه تمرکز بر مشکلات و مسائل و نیازهای خاص زنان و کودکان سیل زده و تدوین گزارش ملی علل، پیامدها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با بلایای طبیعی، از جمله مباحثی مورد بحث در این نشست بود.

اعضای شورای عالی سیاست گذاری احزاب زنان اصلاح طلب بر تداوم برگزاری این نشست ها و ارتباط مستمر با بدنه جامعه و افکار عمومی و تقلیل ندادن کارویژه های احزاب به انتخابات و مقاطع و فصول خاص و همکاری مشترک، کارا و هم افزای دولت و نهادهای مدنی و مردمی در کاهش آلام هموطنان  تاکید کردند.

شورای عالی سیاست گذاری احزاب زنان اصلاح طلب ۲۰ دی ماه ۹۶ با حضور دبیران کل و چهره های شاخص زن اصلاح طلب چون شهیندخت مولاوردی، فاطمه راکعی و زهرا شجاعی اعلام موجودیت کرد.

شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب یکم بهمن ماه ۹۷ در این باره به ایرنا گفت: ۴ حزب زن اصلاح طلب که ۲ تشکل (انجمن زنان روزنامه نگار و جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان) به شکل تخصصی و ۲ مجموعه دیگر (مجمع زنان اصلاح طلب و جمعیت زنان مسلمان نواندیش) به صورت کلی تصمیم گرفته اند به منظور بهره مندی از سرمایه موجود، با همدیگر شورایی تشکیل دهند و با پیروی از راهبردی مشترک با اولویت مسائل زنان بتوانند از رفتارهای پراکنده، موازی کاری و واگذار کردن کار به دیگران جلوگیری کنند.