در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری میان ایران و اندونزی، هیئتی متشکل از نمایندگان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، جمعیت هلال احمر و استانداری تهران به کشور اندونزی سفر کرد. 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛ زهره جواهریان مشاور معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طی نشست سه روزه نمایندگان دو کشور، تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه توانمند سازی زنان و توسعه فعالیت آنھا در امور اقتصادی صورت گرفت، افزود: وزارت زنان اندونزی با اولویت پایان دادن به خشونت خانگی، فقر و تبعیض جنسیتی طرح هایی را برنامه ریزی و اجرا کرده است.

به گفته وی در اولین جلسه نشست مشترک، برنامه کلی اندونزی در خصوص توانمند سازی زنان ارائه و سیاست ها و راهکارها در این حوزه مطرح شد.

جواھریان در ادامه با بیان اینکه برنامه روز دوم سفر به شهر ریمبنگ بود، گفت: به دلیل آمار بالای فقر در بین زنان روستایی اطراف این شهر، اکنون با انتخاب این محدوده به عنوان منطقه پایلوت، با آموزش زنان، افزایش تولیدات آنها و بازاریابی های انجام شده، موفقیت ھای قابل ملاحظه ای در زمینه کسب و کار پایدار برای زنان و ممانعت از مهاجرت آنها به سایر کشورها برای کارگری به دست آمده است.

وی تصریح کرد: در روز سوم، علاوه بر نشست با تشکل ھای مردم نهادی که برای توان افزایی زنان فعال بوده و موفق  به آموزش بیش از ۳۰۰۰ زن شده بودند، تبادل اطلاعات مفیدی در خصوص نحوه تجاری سازی محصولات بین دو کشور  صورت گرفت و هم اکنون در حال آماده سازی مقدمات این کار با کمک دستگاه ھای ذیربط هستیم تا در نشست آتی که با حضور  هیئت اندونزی در ایران خواھد بود به نتایج عملی دست یابیم.

رییس هیئت اعزامی به اندونزی با اشاره به برنامه ایران در سطح بین المللی که طی آن تلاش می شود تولید کنندگان بدون واسطه و دلال با مصرف کنندگان و خریداران ارتباط داشته باشند، گفت: اقدامات ایران در این خصوص و نیز فرایند توانمند سازی زنان در تهران از جمله مواردی بود که در روز سوم نشست مطرح شد.

برگزاری نمایشگاه ھای مشترک در فضای مجازی و معرفی محصولات و نحوه تولید آن توسط دو طرف نیز از پیشنهادات طرف ایرانی بود.